Harman Fide

Dikimden hasada, çiftçinin yanında...

Bakırçay ovasının zengin bitkisel üretim çeşitliliğini en güzel şekilde değerlendirip, doğaya ve insana saygı çerçevesinde işleyerek yurt ve dünya gıda sektörüne kazandıran işletmemiz BGC Tarım ve Gıda Ltd. Şti, aynı prensiplerle yola çıkarak Harman Fide'yi 2012 yılında faaliyete geçirmiştir.

Ülkemizdeki mevcut tarım sektöründe yaşanan fiyat ve pazar piyasasındaki süregelen dalgalanmalar, çiftçimizi ilerisini göremediği bir üretim sürecine mecbur etmektedir. Biz tohumdan hasada kadarki süreçte fidenin önemini iyi bildiğimizden, bölge çiftçimize kaynağı belli, kaliteli ve izlenebilirliği olan fide teslim ederek üretimi temelden kaliteyle buluşturmayı görev edindik. Toplam 11 dekar alanda, en son teknolojilerin takipçisi ve uygulayıcısı olan işletmemiz 512, 300, 210 ve 128’lik viyol çeşitleri ile hizmet vermektedir.

Fide işletmemiz fidelerini iyi tarım uygulamaları ve sürdürülebilir tarım anlayışıyla kaliteden ödün vermeden üretmektedir. Bitkilerin doğal büyüme süreçlerine çok müdahale etmeden, kimyasal ilaçları mümkün olduğunca az ve yerinde kullanarak üretim gerçekleştirmekteyiz. 

Önceliğimiz birim karlılık değil maksimum faydalılık felsefesidir. O nedenle çiftçilerimizin imkan, beceri, tarla şartları ve ekim dönemleri gibi kriterlerini göz önünde bulundurarak çeşit seçimlerine yardımcı olarak başarı şansını artırmaya yardımcı oluyoruz. Fide tesliminden sonra mutlaka arazi kontrolüne gidip gereken teknik bilgiler çiftçilerimizle paylaşılmaktadır. Bizim için her çiftçimiz işletmemizin ortağıdır, emekleri ve umutları kutsaldır. Bu nedenle saygı ve güven çerçevesinde ticaretimiz sürmektedir.

Nakliye ve dağıtımdan kaynaklı sıkıntıları gidermek için yakın bölgelerdeki çiftçilerimize fide sevkiyatlarımızı kendi araç ve personelimizle, zamanında ve sağlıklı olarak gerçekleştiriyoruz.

Bu inancımızla, teknik ve bilgi deneyimimiz ile 2019 yılı içerisinde Organik Fide üretim ruhsatını da almayı planlıyoruz. Sağlıklı gıda sağlıklı üretim sürecine bağlıdır ve Harman fide ailesi olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz.

 

16000
Üretim Alanı (m²)
18000
Üretim Kapasitesi (ton)
18
İhracat Yapılan Ülke (adet)
1
İletişim
      
Zeytindağ Mahallesi. Atkıran Mevkii. No:19/1 35720 Bergama, İzmir - Türkiye
+90 532 726 36 50    info@bgc.com.tr
FacebookTwitterinstagram
Copyright © 2018 BGC Tarım ve Gıda Ltd. Şti - Tüm hakları saklıdır.
Ankara Web Tasarım